Snovbords, tā aprīkojums

Pēdējo gadu laikā aizvien lielāku popularitāti iegūst snovbords, toties daudzi vēl snovbordu nav iepazinuši, bet labprāt to izdarītu. Snovot nav viegli, bet izmēģināt to noteikti vajag! Kas to zina, varbūt iepatīkas. Snovbords ikvienam dod iespēju izbaudīt ātrumu, sniegu un lielu adrenalīna devu.

Snovbords ir ziemas sporta veids, kurā sportists brauc lejā pa kalnu (nogāzi) uz speciāla snovborda dēļa. Ar snovbordu pārsvarā aizraujas jaunieši, bet, neskatoties uz to, uz kalna nereti var sastapt arī vecāka gadagājuma cilvēkus (pat dāmas un kungus cienījamos gados).

Snovborda vēsture saistās ar pagājušā gadsimta sākumu, precīzāk, ar 20. gadsimta 20. gadiem, taču kā sporta veids tas tikai attīstījās pagājušā gadsimta 60. gados ASV, pateicoties slēpošanai, sērfošanai, skeitbordam un kamaniņu sportam.

Kopš 1998. gada snovborda sacensības ir iekļautas Olimpiskajās spēlēs, kuras notiek vairākās disciplīnās.

Vispirms, lai varētu uzsākt snovot, vajadzētu padomāt par snovborda inventāru – snovborda dēli, snovborda zābakiem, stiprinājumiem un citiem piederumiem. Ja vēlies pats iegādāties snovborda inventāru, tad svarīgi ir arī saprast, cik daudz naudas vēlies maksāt par to (atceries, ka vienmēr pastāv iespēja ātri un ērti aizņemties ātro kredītu no 18 gadiem). Jo dārgāks dēlis, jo labāka kvalitāte, taču nevajadzētu jau uzreiz iegādāties pašu dārgāko dēli. Dārgākie dēļi ir domāti profesionāļiem.

Kā izvēlēties snovborda dēli?

Pirms iegādājies snovborda dēli, ir jāzina, ka braucēja garums, svars un braukšanas stils ieņem lielu lomu tajā, kāda izmēra snovborda dēlis būs vispiemērotākais. Cilvēkam, kura svars ir lielāks par vidējo ieteicamo, vajadzētu izvēlēties garāku dēli, bet iesācējiem vajadzētu īsāku kā nepieciešams. Iegādājoties dēli, noteikti pārdevēji tev pastāstīs visu nepieciešamo, ko vajadzētu zināt.

Kā izvēlēties snovborda zābakus?

Zābaki, kuri domāti snovbordam, ir paši svarīgākie. Iesācējiem iesaka izvēlēties mīkstākus zābakus, lai būtu komfortablāka sajūta, toties pieredzējušākiem braucējiem un profesionāļiem iesaka izvēlēties cietākus zābakus. Cietākiem zābakiem ir lielāka kontrole.

Kā izvēlēties snovborda stiprinājumus?

Liela uzmanība ir jāpievērš arī stiprinājumiem, kuru galvenā funkcija ir tā, ka tie tur snovotāju pie dēļa un sniedz kontroli pār to. Tie atšķiras pēc cietības un izmēra (ir četri izmēri – S, M, L un XL), kuru piemēra attiecīgi pēc zābaku izmēra (lieluma).

Jo tālāk stiprinājumi atrodas viens no otra, jo ērtāka braukšana.

Kā izvēlēties apģērbu snovbordam?

Snovborda apģērbam ir jābūt līdzīgam slēpošanas apģērbam – tam ir jābūt ērtam, piemērotam un kvalitatīvam. Jāatkārto, ka svarīgi ir izvēlēties tērpus ar gaisa un mitruma caurlaidību un termo apakšveļu, kas nodrošina ērtumu. Ja esi nolēmis ar snovbordu nodarboties nopietni, tad iesakām iegādāties arī īpašus cimdus, jo tiem ir speciāli roku locītavu aizsargi. Ieteicams ir lietot arī aizsargbrilles un, protams, ķiveri.

Kad tev ir viss nepieciešamais inventārs, tad, lai patiešām varētu izbaudīt īstus priekus, braucot ar snovbordu, vispirms ir jāiemācās nostāvēt uz dēļa, noturēt līdzsvaru un arī nobraukt vienkārši no kalna. Tas nemaz nav tik viegli, kā izklausās. Pirms šī procesa der iesildīties ar citiem iesildīšanās vingrinājumiem, lai nesastieptu kādu savu muskuli.

Lai izvairītos no liekām traumām un zilumiem, ir jāiemācās arī pareizi krist. Ik pa laikam arī pārbaudi snovborda stiprinājumus. Centies neapdraudēt arī citus snovotājus.

Viena no galvenajām pamatkustībām, kas jāapgūst sākumā, ir rotācija ap vertikālo ķermeņa asi. Centies sadalīt svaru vienmērīgi uz abām kājām, tajā pašā laikā pagriez plecus, gurnus un ceļgalus vajadzīgajā virzienā. Pēc tam atgriezies sākotnējā pozīcijā un atkārto to pašu pretējā virzienā.

Raksts tapis sadarbībā ar kazino Latvijā.

1 doma par “Snovbords, tā aprīkojums”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *